İstanbul’un en güvenilir ilaçlama ve dezenfektan servisi. Sağlık bakanlığı onaylıdır. Kokusuz ve jel uygulama gibi çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri ile kemirgen ve zararlı haşerelere karşı garantili ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama

Coranavirus Dezenfekte

İletişim

0545 187 34 34

info@ilaclamaekibi.net

Top

Güve ilaçlama

Güve İlaçlama

Güve ilaçlama sı yapan firmamızla iletişime geçerek, güve ilaçlama ilaçlama için fiyat teklifi alabilirsiniz. Boyları yaklaşık 3 mm uzunluğunda olan ve çok sayıda türü bulunan güveler, çok sayıda haşere ve böceğin besin kaynağı görevini üstlenmektedir. Polen taşıyıcısı olarak bilinen türlerinin yanı sıra kan emerek beslenmekte olan türleri de bulunmaktadır.

Çok fazla türe sahip olmaları nedeniyle, oluşturabilecekleri zararlar da aynı orantıda çeşitlilik içermektedir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen güve problemlerini ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Güveler, kısa sürede üremekte olan ve kontrol edilmesi mümkün olmayan zararlı canlılardır. Bulundukları alanlara çeşitli yollarla zarar veren güvelere karşı mücadele, profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacak olduğu ilaçlama yöntemleri ile mümkündür.

Güvelerin Özellikleri

Boyları bulundukları ortama göre şekillenen güveler, 3 ila 10 mm arasında bir boya sahiptir. Yumurtlama şeklinde üremekte olan güveler, öncelikle kurtçuk halinde yaşamlarını sürdürmeye başlamaktadırlar. Bir süre sonra kelebek haline dönüşmektedirler. Özellikle yiyecek ve giyecekler içerisine yerleşmekte ve bu alanlarda yaşamını sürdürmekte olan güveler, zamanla bu alanlara ciddi boyutlarda zararlar vermektedir.

Güve İle Mücadele

Güve ilaçlaması güvenin bulunduğu alana göre değişir. Güveler bulunduğu alan fark etmeksizin çok çabuk çoğalırlar. Bu yüzden güve ile mücadele kesinlikle şarttır. Güveler açık alanda ise püskürtme adı verilen bir güve ilaçlama tekniği ile ilaçlanır. Çare ilaçlama güve ilaçlamasında tecrübeli ve sözde değil yazılı garanti veren bir güve ilaçlama firması olarak bize ulaşmanız.

Güve Böceği Zararları

Güve kontrolü zor olan haşerelerin başında gelmektedir ve evlerde görülmesi ev sakinini için tedirginlik yaratmalıdır. Güveler insan ısırmaz fakat ev ortamında çok büyük zararlara yol açarlar. Güvelerin ev ortamında halı, ipek, yün, deri eşyalarımızı tahrip ettikleri için sevilmezler. Güve ilaçlaması ferdi çalışmalar sonucu başarılı olmaz güve ilaçlamasında mutlaka profesyonel böcek ve haşere ilaçlama şirketlerine başvurmalısınız. Güve ilaçlamasından sonra güveler ölebilir fakat kullanılan ilaçların yumurtaları yok etmeme ihtimalinden dolayı güve ev ortamında tekrar görülebilir bunun için güve ilaçlaması mutlaka periyodik olarak yapılmalıdır.

Güve İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Genellikle evde yaşayan parlak gri renkte olan hayvandır. Gıda ürünleri, özellikle de tahıllarla beslenen güve, insan sağlığına zarar verir ve büyük hastalıklara sebep olur. Güve ile mücadele sırasında bu zararlar göz önüne alınmalıdır. Güve tarafından ısırılmış, temas edilmiş tahıllarla yapılan yiyecekler de sağlığa son derece zararlıdır. Açlığa ve susuzluğu çok uzun süre dayanabilen güve, hiçbir şey yemeden kozasına çekilip 2 yıl kadar yaşayabilir. Işığı fazla sevmeyen güve genellikle geceleri aktiftir. Güveden kurtulmak gece daha kolay olacaktır. Güve ile mücadele de bu bilgiye göre yapılmalıdır. İnsanların daha sıklıkla karşılaştıkları güve türleri; tahıl güvesi, ahşap güvesi, deri güvesi, mobilya güvesi, elbise güvesi gibi türlerdir. Eşyalara da zarar veren güveler, böcek ilaçlama firmaları tarafından önlenebilmektedir. Güve ile mücadele durumunda güve ilaçlaması en doğru davranıştır. Güvelerden kurtulmak için muhakkak bu yöntem uygulanmalıdır.

Güve ilaçlaması böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama yöntemlerine göre türlerine, bulundukları alanlara göre değişiklik gösterir. Kimyasal içeren bu ilaçların yanlış kullanılması kişilere ve ilaçlama yapılan alandaki gıdalara da zarar verir. Güve ilaçlaması için kullanılan güve ilacı sıvı ilaçlardan oluşmaktadır. Güve ilaçlama için aldığımız tarım ilaçları güve ile mücadelede kesin çözüm vermemekle birlikte kişiler için boşa zaman kaybıdır. Böcek ilaçlama firmamız güve ilaçlama konusunda da sizlere yardımcı olarak, en doğru hizmeti vermektedir.

Firmamızın sağlamış olduğu güvenilir tahtakurdu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Güve İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular
1 – Güve nerelerde yaşar?

Genellikle karanlık ortamlarda yaşamayı tercih etmekte olan güveler, elbise, yorgan, çarşaf, baharat, tahıl, bitki gibi alanlara yerleşmektedir. Bu alanlarda çeşitli zararlar meydana getiren güveler, etrafa yaymış oldukları bakterilerle de insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır.

2 – Güve neye benzer?

Yumurta sürecinden sonra kurtçuk halinde yaşamsal aktivitelerine başlayan güveler, daha sonraki süreçte kelebek görüntüsünü almaktadır. Bu nedenle kelebeğe benzemektedirler.

3- Güve ilaçlama nasıl yapılır?

Güve ilaçlaması böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama yöntemlerine göre türlerine, bulundukları alanlara göre değişiklik gösterir. Kimyasal içeren bu ilaçların yanlış kullanılması kişilere ve ilaçlama yapılan alandaki gıdalara da zarar verir.

4- Güve böceği nasıl yok edilir?

Güveler karanlık ve nemli yerlerde yaşamayı sever. Bu yüzden giysi dolaplarını, çekmeceleri, dolap içlerini, halıları elektrikli süpürge ile süpürüp önce sirkeli sonra da sabunlu suyla güzelce temizlemelisiniz.

5 – Güve ile mücadele nasıl olur?

Kişisel müdahaleleriniz, güve problemlerinin kalıcı olarak ortadan kalkması için yeterli olamayacaktır. Bu nedenle profesyonel haşere ilaçlama firmalarının sağlamakta olduğu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmanız sizi daha hızlı sonuca götürecektir. En etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm güve problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktayız.

Call Now ButtonHIZLI ARAMA