İstanbul’un en güvenilir ilaçlama ve dezenfektan servisi. Sağlık bakanlığı onaylıdır. Kokusuz ve jel uygulama gibi çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri ile kemirgen ve zararlı haşerelere karşı garantili ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama

Coranavirus Dezenfekte

İletişim

0545 187 34 34

info@ilaclamaekibi.net

Top

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama yapan firmamızla iletişime geçerek Kırkayak ilaçlama için fiyat teklifi alabilirsiniz. Yaklaşık 2,5 cm ile 4 cm arasında bir boya sahip olan ve her iki tarafında çift olmak üzere 40 tane ayağa sahip bir böcek türüdür. Genellikle açık ve nemli ortamları sevmekte olan kırkayaklar, yağmur yağması gibi durumlarda kapalı alanlara geçiş yapabilmektedirler. Bu nedenle yaşam alanlarımızda kırkayak problemleri ile karşılaşmamız olasıdır.

Kırıkayaklar, mobilya altlarına, bodrum ve garaj alanlarına, döşeme altlarına yerleşmekte olan kırkayakların oluşturduğu problemleri ortadan kaldırabilmek için kırkayak ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Kişisel yöntemlerimiz bu gibi canlıların yaşam alanlarımızdan uzaklaştırılması için yeterli gelmeyecektir.

Çiyanların bacakları daha çok dışa doğru açık olduğu için daha çok dikkat çekerken, kırkayakların bacakları ise daha çok içe doğrudur ve daha az görünürler diyebiliriz. Kırkayaklar genel itibari ile otçul olarak beslenirken, çiyanlar ise etçil olarak beslenmektedir. Bu kadar açıklamanın yapılmasından sonra şimdide yaşam alanlarımıza nasıl giriş yaptıklarına değinmek isteriz. Konu arasında parantez açmak gerekir ise bu canlılarla mücadele etmek daha çok Çiyan Kırkayak İlaçlama işlemi ile gerçekleştirilmektedir.

Kırkayak İlaçlama Yöntemleri

Evlerimizin yada işyerlerimizin korkulu rüyaları haline gelen haşere canlıları sandığımız kadar kolay gitmemektedir. Özellikle yuva yaptıklarında ve çoğaldıklarında daha fazla çaba sarf etmemizi sağlamaktadır. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka önlem alınmalı ve profesyonel desteklere ihtiyaç duyulmalıdır. Bir tane gördüğümüzde öldürmeye dahi kıyamadığımız durumlarda bile kendi sağlımızı tehlikeye attığımızı bilmeliyiz. Özellikle pis yerlerde barınan ve çöpler karıştıran canlıların çok daha sağlıksız olduklarını vurgulayarak kalıcı zor hastalıklara zemin hazırladıklarını bilmeliyiz.

Kırkayak İlaçlama Uygulamaları

Her zaman için kulaktan duyma sözlere ve yeni çıkan ürünlere ilgili olmamızdan dolayı böcekler konusunda da hemen bir markete giderek ortak kullanılan tek bir ilaç türü almaktayız. Kimi böceklerde etkili olduğu söylenmiş olsa bile aslında her böceğe etkili olmadığını da vurgulamak isteriz. Özellikle bu tarz böcekler için mutlaka özel hizmet almakta fayda olduğu için ayrıca zahmetli bir işlem olduğunu da söyleyebiliriz. Kulağa oldukça itici gelen Çiyan Kırkayak isimleri görsel açıdan da oldukça itici bulunmaktadır.

Doğru firmayı bulduğunuz takdirde sandığınızdan da kolay olabileceğini belirtebiliriz. Firmaların mutlaka aktif ve yetkili olmasına, aynı zamanda kullanılacak ilaçların dünya sağlık örgütünden onaylı insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerden oluşmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayak, omurgasızlar grubundan olan bir böcektir. Kırkayakların boyları türlerine göre değişmektedir. Ortalama 3-10 cm arasındadır. Kırkayakların vücutları bölmelerden oluşur ve her vücut bölmesinde 4 ayakları vardır. Ayaklarının toplamı yaklaşık 200’dür. Kırkayakların rengi genelde siyah ve kahverengidir. Kırkayaklar beslenmelerinde bitkilerin taze filizlerini, yapraklarını ve çimenleri kemirip yerler. Bunun yanında ağaç ve bitkilerin çürümüş kısımlarını ve ölü hayvan leşlerini yiyen kırkayak türleri de vardır. Çıyanla benzetilen kırkayak, çıyanlara göre daha masumdur. Kırkayağın çok türü bulunmaktadır. Rutubetli ve nemli alanlarda yaşamayı severler.

Firmamızın sağlamış olduğu güvenilir tahtakurdu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Kırkayak İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kırkayak nerelerde yaşar?

Kırkayaklar, genellikle nemli ve sıcak ortamları sevmektedirler. Toprağa yakın olmaktan hoşlandıkları için bahçe içlerinde, bitkilerin arasında yaşamaktadırlar. Taş altlarına, toprak oyuklarına yerleşmektedirler.

Kırkayak nasıl çoğalır?

Yumurtlama yöntemi ile üremekte olan kırkayaklar, yumurtalarını genellikle toprak içlerine saklamaktadırlar. Bir kırkayak yumurtası 1 yıl bir sürede gelişmekte ve erişkinliğe ulaşmaktadır.

Kırkayak zehirlimidir?

Çıyanla olan benzerlikleri nedeniyle her ne kadar kırkayakların zehirli oldukları düşünülse de aslında zehirsizlerdir. Karşılarındaki canlıyı ısırmak ya da zehirlemek gibi bir özellikleri bulunmamaktadır.

Kırkayak insana zarar verir mi?

Kırkayaklar, yaşadıkları ortamlar ve gezindikleri alanlardan oldukça fazla sayıda çeşitli bakteri ve mikrobu da birlikte taşımakta ve etrafa yaymaktadır. Bu bakteri ve mikroplar insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Ayrıca birçok alerjik reaksiyonun ve cilt problemlerinin oluşmasına da zemin hazırlamaktadırlar. İnsan üzerinde oluşturacağı bu zararlar nedeniyle böcek ilaçlama firmalarının sağlayacak olduğu ilaçlama hizmetlerinden yararlanarak kırkayak problemlerini ortadan kaldırmalısınız.

Call Now ButtonHIZLI ARAMA