İstanbul’un en güvenilir ilaçlama ve dezenfektan servisi. Sağlık bakanlığı onaylıdır. Kokusuz ve jel uygulama gibi çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri ile kemirgen ve zararlı haşerelere karşı garantili ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama

Coranavirus Dezenfekte

İletişim

0545 187 34 34

info@ilaclamaekibi.net

Top

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu ilaçlama yapan firmamızla iletişime geçerek, kokusuz tahta kurdu ilaçlama için fiyat teklifi alabilirsiniz. Ağaç kurdu olarak da bilinen ve genellikle ahşap, tahta gibi maddeleri ve bu maddelerden üretilmiş olan eşyaları kemirerek yaşamını sürdürmekte olan tahtakurdu, tos böceğigiller familyasında yer alan zararlı bir böcektir. Özellikle yaşam alanlarımıza dahi olarak, mobilyalarımıza ve eşyalarımıza büyük zararlar vermekte olan tahtakurtları, daha büyük problemlere zemin hazırlamadan ortamdan temizlenmesi gerekmektedir.

Yumurtlama sistemi ile çok sayıda üremekte olan tahtakurtları, kişisel yöntemlerle imha edilememektedir. Bu nedenle tahtakurdu ilaçlama firmalarının sağlayacağı hizmetlerden faydalanmak en doğru karar olacaktır. Yetişkin tahta kurusu kahverengi renktedir, ancak vücutları beslendikten sonra kızarık görünür.Tam yetişen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder ve 4-5 mm arasında ölçülür.

Yumurtadan yeni çıkmış olanları küçük olabilir ve görmek zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle saptanabilir ve gizlenmek için kullandıkları çatlaklarda ve aralıklarda bulunabilirler.

Tahta Kurusu Zararları Nelerdir?

İnsanlara, evcil hayvanlara arı saldırdığı bilinmektedir. Bu nedenle arı ile mücadele etme gerekliliği de oluşabilmektedir. Özellikle eşek arıları olarak nitelendirilen yaban arıları türleri ciddi zararlar verebilmektedir. Yaban arılarının iğneleri çengelli olmadığından dolayı defalarca sokma girişiminde bulunabilirler.

Tahta kurdu İlaçlama Yöntemleri

Tahta kurdunu yok etmek için jel tarzı ilaçların kullanılması etkili olmaz. Kokulu sıvı ilaç uygulaması tahta kurdu mücadelesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu ilaçların da konusunda uzman böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlarla tahta kurdu ilaçlaması yapılması, eşyaların içlerine yerleşmiş tahta kurtlarını yok etmede en kesin yöntemdir.

Tahta kurtlarını yok etmek zorlu bir süreçtir; bu yüzden işi profesyonel ilaçlama firmalarına bırakmalısınız. Haşere ilaçlamada uzman olan firmamız, tahta kurdu ilaçlaması ile de evlerde, iş yerlerinde ve bahçelerdeki tahta kurtlarına meydan okumada size destek olmaktadır.

Tahta Kurdu ile Mücadele Yöntemleri

Tahta kurdu, malzeme olarak ağacı yiyerek yaşamını sürdürdüğünden ahşabın çok olduğu yerlerde görülür. Mobilyaların, ahşap döşemelerin içlerine girip buralarda yuva yaptıklarından mücadele etmesi en zor böcek türlerindendir. Kanla beslenmediklerinden insanlara doğrudan zarar vermezler ama taşıdıkları mikroplar insanların yaşadıkları ortam için hijyenik olmayan sonuçlar doğurur. Eşyalara verdikleri tahribat ise tahta kurtlarının verdikleri zararın ta kendisidir.

Ağaç Kurtları Nasıl Çoğalır?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan tahtakurtları, genellikle ağaç kovuklarında ya da ahşap malzemelerinin içinde yaşamaktadır. Tahtakurdu yumurtası, 2 yıl ya da daha fazla sürede gelişmektedir. Gelişmeleri için belirli bir sıcaklığa ve neme ihtiyaç duymaktadırlar. Larva aşamasına geçtikten sonra odun ve tahta gibi maddelerin içerişinde oyuklar oluşturmaya başlamaktadır. Tek seferde 100’den fazla yumurta bırakmakta olan tahtakurtları, gelişimleri için yerleştikleri odundan ayrıldıktan sonra 4 hafta yaşamaktadırlar.

Tahtakurtlarının imhası için genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ve buharlama, püskürtme teknikleri uygulamaya alınmaktadır. Bu şekilde dar aralıklarda yer alan tahtakurtları ya da yumurtaları, ilacın etkisi altında kalarak imha edilmektedir. Firmamızın sağlamış olduğu güvenilir tahtakurdu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Tahtakurusunun Zararları Nelerdir?

Dış mekanlarda, kafelerde, restoranlarda da bu haşereden nasibini alan mekanlardır. Çoğu zaman hayvansal ürünleri işleyip satan bu mekanlar, taze etin taşınması esnasında bu böceğe maruz kalabiliyor.

Kimi durumlarda hiç beslenmeden yaklaşık 1 yıl boyunca hayatta kalan ve kendisini bu şekilde muhafaza edebilen tahtakuruları, beslenme ihtiyaçları ve sıcak havayı bulduklarında ise tekrar harekete geçebiliyorlar. Eğer işletmenizin tahtakurusu ve çeşitli haşereye maruz kalmış olduğunu düşünüyorsanız gecikmeyin.

Tahtakurdu İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1-Tahtakurdu insanları ısırır mı?

Tahtakurtları, insanları ısırma gibi bir özelliğe sahip değillerdir. Daha çok ağaç ve ağaçtan üretilmiş olan eşyalara vermiş oldukları zararlarla bilinirler.

2-Tahtakurtları evlerimize nereden gelir?

Ağaç ve ağaç yapımı ürünleri kemirerek beslenme ihtiyaçlarını karşılamakta olan tahtakurtları, bahçelik alanlarda sıklıkla karşılaşılabilecek canlı türlerinden biridir. Evlerimize çeşitli kapı aralıklarından, duvar çatlaklarından ya da taşıdığımız eşyalar aracılığıyla girmektedir.

3-Tahtakurdu ses çıkarır mı?

Ağaç yapılı ürünleri kemirerek beslenmekte olan tahtakurdu bu işlem sırasında ses çıkarmaktadır.

4- Tahta kurdu ile mücadele

Tahtakurtları, hızlı üreme yapısına sahip olan ve kısa sürede bulundukları alanda istila durumu oluşturabilecek canlılardandır. Bu nedenle basit ilaçlama yöntemlerinden ziyade profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacak olduğu hizmetlerle imha edilmeleri gerekmektedir.

Call Now ButtonHIZLI ARAMA