İstanbul’un en güvenilir ilaçlama ve dezenfektan servisi. Sağlık bakanlığı onaylıdır. Kokusuz ve jel uygulama gibi çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri ile kemirgen ve zararlı haşerelere karşı garantili ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama

Coranavirus Dezenfekte

İletişim

0545 187 34 34

info@ilaclamaekibi.net

Top

Çiyan ilaçlama

Çiyan ilaçlama

Çiyan ilaçlama yapan firmamızla iletişime geçerek, kokusuz pire ilaçlama için fiyat teklifi alabilirsiniz. Çiyanlar; Görünümleri ile ağırlıklı olarak tırtılla karıştırılan bu haşere cinsi en az akrep ve yılan kadar tehlikeli olabilmektedir. Sarı, kahve tonları ve kırmızı renklerde olabilen bu haşerenin boyutu ise 5 ila 7 cm arasında değişkenlik gösterir. Çıyan böceklerinde tıpkı kırkayaklarda olduğu gibi birçok ayak vardır.

Çıyanlar gündüzleri pasif olurken geceleri aktiftirler. Doğal ortamlarda yakaladıkları haşereler ile beslenen çıyanların vücutları üzerinde bulunan ayaklarını aynı zamanda zehirleme organı olarak da kullanırlar. Fakat kırkayaklardan farklı olarak zehirli kıskaçları bulunan ve tehlikede hissettiği anda karşısındaki canlıyı zehirleyebilen tehlikeli canlılardır.

Güvenilir Çiyan ilaçlama Firması

Çıyanlar hakkında en başta bilinmesi gerekilen şey bu böceklerin oldukça güçlü zehre sahip olan bir böcek olduklarıdır. Bu nedenle insanlar için son derece zararlı ve tehlikeli olan bu böcekler, olası bir insan sokması veya ısırığı sonrasında felç ya da ölüm gibi trajik olaylara neden olabilmektedirler. Çıyanların zararları bunlarla da sınırlı değildir. 17 çift zehirli anteni bulunur ayrıca bölmelerden oluşan vücutlarının her bölmesinde zehirli ayaklar mevcuttur.

Çıyan sokması durumunda kusma, ateş gibi sorunlarla karşılaşılacağından zaman kaybetmeden en yakın Sağlık Kurumuna başvurulmalı ve tedavi olunmalıdır. Çıyan ile mücadele konusunda son derece temkinli olunmalıdır. Olası bir yanlış davranış ile başa gelinebilecek bir ısırma, saldırı ve sokmaya maruz kalmamak için çıyan ilaçlama işleminin profesyonel ve eğitimli böcek ilaçlama personellerince yapılması hayati önem taşımaktadır.

Çiyan İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Çıyan ile mücadele hususunda asla unutulmaması gerekilen şey, çıyan ilaçlaması uygulamasının ferdi şekilde basit yöntemlerle yapılmaması gerektiğidir. İnsanlar için oldukça tehlikeli olan bu böcekler, kesinlikle firmamız gibi profesyonel ilaçlama şirketlerin tarafından ilaçlanmalıdır. Aksi durumda hayatınızı ve sağlığınızı riske atmış olursunuz. Çıyanları yaşam alanlarınızdan uzaklaştırmak için bazı önlemler alabilirsiniz. Örneğin evinizi saran bir sarmaşık, yine evinizin dış cephesine istiflenmiş odunlar, evinizin dış duvarında delik ve çatlaklar varsa bunlar ortadan kaldırıldığında çıyanların evinize girme olasılığı olmayacaktır.

Eğer evinizin içinde çıyana rastladıysanız vakit kaybetmeden firmamızı arayarak çıyan ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. Çıyan ilaçlama uygulamasında sıvı ilaçlama tercih edilir. Bu canlılar son derece dayanıklı oldukları için kullanılacak ilacın yüksek tesirli etkili bir ilaç olması şarttır. Zor ölen haşereler için daha çok kokulu sıvı ilaçlar tercih edilir. Bu ilaçlar püskürtme ve buharlama yöntemleri ile haşere böcek için ortamlara uygulanmaktadır.

Çiyanlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1-) Çıyanlar boyutları nelerdir?

Yaşadıkları alanlara göre boyutlarında farklılıklar görülen çıyanlar, 4-152 mm boyutlarındadırlar.

2-) Çıyanlar Ne ile Beslenir?

Genellikle etçil bir beslenme yapısına sahip olan çıyanlar, diğer böcek türlerini avlayarak besin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Hayvan leşleri de yine çıyanların beslenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

3-) Çıyan ile mücadelede hangi ilaçlar kullanılmalıdır?

Oldukça uzun bir yaşam süresi bulunan çıyanların basit ilaçlar ve tek seferlik işlemlerle imha edilmesi mümkün değildir. Bunun için özel olarak geliştirilmiş olan ilaç ve yöntemlerle imha edilmeleri gerekmektedir. Kokulu sıvı ilaçlar, çıyan problemlerinin ortadan kaldırılması için sıklıkla tercih edilmekte olan etkili ilaçlardır.

4-) Çıyan Sokması Nasıl Olur?

Çıyanlar, ön ayaklarında bulunan kıskaçlarla avladıkları ya da zarar vermedikleri canlılara zehirlerini akıtmaktadırlar. Avlanma sırasında diğer böcek türlerini ayaklarında bulunan zehirle etkisiz hale getirmekte olan çıyanlar, insanları ısırması durumunda ise ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına zemin hazırlayabilir.

Bu alanda uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamızla iletişime geçerek 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman diliminde evinizde ya da diğer yaşam alanlarında görülebilen çıyanlara karşı ilaçlama yaptırmanız mümkün. Uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonHIZLI ARAMA