İstanbul’un en güvenilir ilaçlama ve dezenfektan servisi. Sağlık bakanlığı onaylıdır. Kokusuz ve jel uygulama gibi çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri ile kemirgen ve zararlı haşerelere karşı garantili ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama

Coranavirus Dezenfekte

İletişim

0545 187 34 34

info@ilaclamaekibi.net

Top

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böceği ilaçlama yapan firmamızla iletişime geçerek, tesbih böceği ilaçlama için fiyat teklifi alabilirsiniz. Tespih böceği yapı ve şekil olarak farklı bir canlı olup insanların yaşam alanlarında sıkça rastlanabilmektedir. Bu nedenle tespih böceği ilaçlama önemlidir. Çünkü, bir haşerenin insanlara yakınlığı, verebilecekleri zararın fazlalılığını arttırır. Bedeninin alt kısmında çok sayıda da ayakları bulunan tespih böceğinin boy ve yapısı türlerine ve beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak birkaç mm kadardırlar ve bazı türleri 3cm kadar olabilmektedir.

Kendilerini tehlikede hissettikleri anda yuvarlak bir şekil alarak kamufle olmalarından isimlerini almakta olan tesbih böcekleri, bu anlarda boncuk şekli alarak, yuvarlanmaya başlamakta ve ortamdan uzaklaşmaktadır. Beslenmek ya da barınmak amacıyla insanların yaşam alanlarına yerleşmekte olan tesbih böcekleri, nemli ortamlara yaşamayı sevmektedir. Kendilerini dış etkenlerden koruyabilmek için evlerinizin bodrum ya da çatı katlarına yerleşebilmektedir. Mutfağınızdaki yiyeceklerin üzerinde rahatlıkla dolaşabilen tesbih böcekleri, bu işlem sırasında birçok bakteri ve mikrobu da etrafa yayabilmektedir. Bu nedenle insan sağlığı üzerinde tehdit unsuru oluşturmakta ve kısa süre içerisinde imha edilmeleri gerekmektedir

Tesbih Böceği Davranışı, Beslenmesi ve Alışkanlıkları

Tesbih böcekleri vücutlarında su tutamadıkları için yaşamlarının büyük çoğunluğunu nemli ortamlarda geçirirler. Dış mekânlarda ağaç kütüğü, kaya, saksı ve çöp kutularının altına gizlenirler. Tesbih böcekleri organik artıkları ve çürüyen bitkileri yiyerek beslenirler. Bu nedenle ekili alanlardaki kuru otların altında sıklıkla görülürler.

Nemin muhafaza edilmesi için genellikle geceleri hareket ederler. Tesbih böcekleri evlerin içerisine zemin seviyesindeki kapılardan ve pencerelerden girerler. Kayar cam kapılar evlere girdikleri yerlerin başında gelmektedir. Ev sahipleri, tespih böcekleri ile evlerin nemli ve rutubetli alanları ile bodrum katlarında karşılaşır. Tesbih böcekleri evin tüm alanlarında dolaşabilir. Garaj ve depo bölümlerinde de sıklıkla görülmektedir. Tesbih böcekleri için evin çoğu alanı fazlasıyla nemsiz bir ortam olduğundan iç mekâna girdikten bir süre sonra ölürler.

Tesbih böceği İlaçlama Yöntemleri

Tesbih böcekleri, yumurtlama sistemi ile üremekte olan ve tek seferde çok sayıda yumurta bırakmakta olan tesbih böcekleri, evlerimize ya da bahçelerimize yerleştiklerinde çok sayıda alanda çeşitli problemlerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle zararın boyutu yükselmeden ilaçlama işlemleri ile ortadan kaldırılmaları gerekmektedir. Kişisel yöntemlerimiz, tesbih böceklerinin imhası için yeterli olmayacaktır. Böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetler, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak etkili hizmetlerdir. Uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarımız ile birlikte kısa sürede etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmaktayız.

Tesbih böceklerinin en yoğun görüldüğü alanlar

Bitki yaprakları ve kökleriyle beslenmekte olan tesbih böcekleri, genellikle evlerin bahçelerinde ya da bitkilerin yoğun olduğu alanlarda yaşamlarını sürdürmektedir. Vücutlarında su tutamayan tesbih böcekleri, nemli ortamlarda yaşamaya ihtiyaç duymakta ve gerekli nemi hissedemedikleri zaman yaşam alanlarını değiştirmektedir. Bu nedenle evlerimize de rahatlıkla yerleşmekte olan bu canlılar, etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca evlerinizde bulunan bitkilerin köklerini ve yapraklarını yiyerek bitkilerinize de zarar verebilmektedir. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmeden böcek ilaçlama firmalarından destek alınması gerekmektedir.

Tesbih Böceği

Tesbih böcekleri ile mücadelede en etkin yol saklandıkları yerlerin temizlenmesidir. Saklanabilecekleri nemli ortam olmadığında tespih böcekleri uzaklaşacak veya ölecektir. Bu konuda ev sahiplerinin yapabileceği birkaç basit işlem vardır: Yakacak odun ve kütükler evlerden uzağa taşınmalı ve yerden yüksekte muhafaza edilmelidir. Tesbih böceklerinin saklanmak için kullanabileceği ağaç kütüğü, tahta ve taşlar uzaklaştırılmalıdır. Kuru yaprak yığınları temizlenmeli ve kesilen çimler atılmalıdır. Yağmur oluklarının tıkalı olmadığı ve drenajın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği kontrol edilmelidir.

Firmamızın sağlamış olduğu güvenilir tahtakurdu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Tesbih Böceği Zararları Nelerdir?

Tespih böceği türüne ve yaşadığı alana bağlı olarak farklı renklerde olabilirler. Genel olarak gri, kahverengi, kül rengi ve mat renklerdedir. Beslenmesinde genellikle bitkisel ürünler kullanırlar ancak bazı türleri hayvansal ürünleri yiyerek de beslenebilmektedir. Evlerimizde görüldüklerinde, gıdalarımızı tüketecekleri bilinmeli ve zamanla da maddi kayıplar oluşturabilecekleri unutulmamalıdır. Tespih böceği ilaçlama, tespih böceğinden kurtulmak için, bireysel olarak yapılacak müdahaleler sonucunda görülecek zaman kayıplarına maruz kalmamak adına uygulatılması gereken bir işlemdir.

Tesbih Böceği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tespih böcekleri nerelerde barınırlar?

Nemli ve sıcak alanları sevmekte olan ve genellikle böyle alanlarda yaşamlarını sürdürmekte olan tesbih böcekleri, ağaç kovuklarında, bitki köklerinde, evlerimizde, banyo, tuvalet gibi nemli alanlarda görülebilmektedirler.

Tespih böceği nasıl çoğalır?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan tesbih böcekleri, tek seferde çok sayıda yumurta bırakabilmektedir. Genellikle ulaşılması zor olan dar aralıklara, oyuklara ya da çatlaklara yumurtalarını bırakmakta olan tesbih böcekleri, kısa sürede bulundukları alanları istila edebilme yetisine sahiptir.

3-Tesbihböceği Hangi mevsimde görülür?

Uygun nem oranına ulaşması durumunda her türlü mevsimde görülebilen tesbih böcekleri, çevresel faktörlerden etkilenmemek için özellikle kış aylarında kapalı alanları tercih ederek, insanlaırn yaşam alanlarına yerleşebilmektedir.

4- Tesbih Böceği Nasıl İlaçlanmalı?

Tesbih böcekleri, yumurtalarını ulaşılması zor olan dar aralıklara ve çatlaklara yerleştirmektedir. Bu nedenle bulundukları alanlarda kapsamlı bir ilaçlama işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Kişisel yöntemlerimiz, bu canlıların ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Tesbih böceği ilaçlama firmalarının geliştirmiş olduğu teknikler sayesinde kısa sürede çözüme ulaşmanız mümkündür. Kokulu ve sıvı ilaçlar, tesbih böceklerinin ortadan kaldırılması için oldukça etkili ilaçlardır. Buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanarak, her türlü alana yerleşmiş olan tesbih böcekleri, problemsiz bir şekilde imha edilecektir.

Call Now ButtonHIZLI ARAMA